Českolipský A tým platil za chyby v defenzivě.

V dohrávaném středečním 6. kole 3. české fotbalové ligy skupiny B se na Městském stadionu v Liberci střetl domácí B tým s FK Arsenalem Česká Lípa, který doplatil na chyby v obraně a neproměňování šancí. Trenér českolipského týmu Josef Csaplár k tomu řekl: „Krutý výsledek, hra lepší než výsledek, ale ten je zasloužený. Dnes prohrál hloupější tým, protože ty góly, které jsme dostali byly hloupé. Šance, které jsme měli, tak ty jsme hloupě nedotáhli. Závěr je, že tým, který udělal více chyb prohrál.“

FC Slovan Liberec B – FK Arsenal Česká Lípa 4:0 (2:0)

V 8. minutě si před vápnem narazil míč Kočka s Papouškem a pak prošel mezi třemi českolipskými zadáky do vápna a následně poslal míč k pravé tyči Myškovy branky a Liberec rázem vedl 1:0. V dalších minutách měl možnost dvakrát skórovat českolipský Šolc. Nejprve nezakončil gólem svůj průnik do vápna, stejně se mu vedlo, když se prokličkoval z vlastní půlky do soupeřova vápna, jenže pak neměl již sílu k tvrdé střele, jeho snahu zlikvidoval gólman Krajčirik. V závěru první půle si českolipský gólman nepohlídal malé vápno, kam Macholka poslal centr z rohového kopu, kde našel hlavu Papouška a skóre se měnilo na 2:0.

Skóre se znovu změnilo až v 63. minutě po centru Strnada z trestného kopu, když našel v českolipském vápně naběhnuvšího, volného Letenaye, který uklidil potřetí balón za Myškova záda. Účet utkání uzavřel Yakubu, který prošel z vlastní půlky až před gólmana Myšku a nedal mu šanci vyniknout 4:0.

Domácí trenér Jakub Harant k utkání řekl: „My jsme spokojení s výsledkem, se třemi body a že jsme dali čtyři góly. Jinak z výkonu radost nemám. Myslím si, že jsme schopni odehrát lepší zápasy. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme byli horším týmem, dobrých záblesků bylo málo.“

Branky: 8´Kočka, 45´Papoušek, 63´Letenay, 85´Yakubu; rozhodčí Míč, ŽK 2:0, počet diváků 200

Sestava: Myška – Žižka (64´Nemšovský), Ješeta, Filip, Hajdo –  Pajkrt (64´Tsopa), Kopřiva, Vít (68´Wendler), Šolc (76´Kozak) – Kazda (68´Wesolowsky) -Šimon

V příštím 7. kole v sobotu 21. 9. 2024 doma hostíme FK Jablonec B, výkop je stanoven na 16,30 hod.

...
U15 vyloupila domácí Roudnici.
...
U17 nestačila na dobře organizovaný Meteor.