I přes velice slušný výkon a porážku v Chlumci, zůstává Arsenal třetiligový.

V posledním kole ročníku 2023 – 2024 Fortuna ČFL B, sehrál českolipský Arsenal utkání na půdě FK Chlumec n/C a šlo mu o udržení v třetí lize. Potřebovali uhrát alespoň bod, což se nepovedlo. Jenže ve skupině A porazilo českobudějovické béčko Karlovy Vary a tím jsme se udrželi v soutěži. Pavel Hradiský k utkání řekl: „První půlhodinu jsme byli lepším týmem, měli jsme hru pod kontrolou. Vedli jsme 2:0. Byli jsme na míči, potom přišlo zbytečné vyloučení Omona. Ve druhé půli jsme v tom vedru hráli o desíti a síly rychle ubývaly. Měli jsme tam tři menší možnosti ke zvýšení, to se nepovedlo. Domácí nás přehráli a v závěru strhli vítězství na svoji stranu.“

FK Chlumec nad Cidlinou – FK Arsenal Česká Lípa 3:2 (0:2)

Do utkání vstoupil českolipský Arsenal bravurně. V osmé minutě Vít přistrčil míč Kazdovi, ten poslal centr za obranu Šimonovi, který se nemýlil a rázem jsme vedli 0:1. O sedm minut později po rohu Víta se k míči dostal Ješeta, který míč nakopl k Omonovi. Ten v souboji s obráncem míč prodloužil zpět k Vítovi, který z úhlu prostřelil domácího gólmana Bráta a zvýšil vedení na 0:2. Poté měli šanci domácí, když se Vaníček dostal za obranu, jenže gólman hostí Král se nenechal překvapit. Ve 35. minutě musel předčasně opustit hřiště Simon Omon, za nakopnutí Rudavskyiho do hlavy. Od té doby se domácí dostávali do šancí.

Ve druhé půli domácí bušili do českolipské defenzívy a nakonec si připsali tři góly. V 55. minutě si českolipská obrana nepohlídala zcela volného Vaníčka, který v pádu hlavou překonal českolipského gólmana a snížil na 1:2. Lípa si vytvořila i přes domácí tlak šance, ale nebyla úspěšná. Vyrovnání přišlo v 78. minutě po rohu Čápa, Bastin přizvedl hlavou míč k Havlovi, který nůžkami rozvlnil českolipskou síť 2:2. Domácí v závěru zvrátili vítězství na svoji stranu po střele Čápa z dvaceti metrů, kterou tečoval za Králova záda Soukeník a rázem jsme prohrávali 3:2.

Domácí trenér Tomáš Hrabík radostně hodnotil: „Náročné utkání, my jsme do něj nevstoupili dobře. Povolili jsme hostům dvoubrankové vedení. Pomohlo nám vyloučení českolipského hráče. Ve druhém poločase to bylo většinou na jednu bránu a byla otázka času, jestli dáme nebo nedáme gól. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že jsme tuto sezónu zakončili vítězstvím.“

Branky: 55´Vaníček, 78 Havel, 86´Soukeník – 8´Šimon, 16´Vít; rozhodčí Kubec, ŽK 0:1, ČK 0:1, počet diváků 190.

Sestava České Lípy: Král – Stružinský, Filip, Dvořák, Hajdo – Ješeta, Vít, Kazda (46´Halbich) – Omon (35´ČK), Pajkrt (80´Valenta) – Šimon (71´Žižka)

Mladší dorost zakončil soutěž porážkou v Karlových Varech.