A tým postoupil do dalšího kola MOL CUPu!

V úterním podvečeru se na českolipském stadionu u Ploučnice sehrálo 1. kolo poháru MOL CUP mezi domácím Arsenalem a hostující a SK Spartou Kolín. Utkání to bylo zajímavé, o výsledku se rozhodovalo ve druhém poločase. Domácí trenér Pavel Hradiský k utkání řekl:“ Během pěti minut jsme měli tři gólovky, potom se do hry dostal Kolín, hrálo se nahoru dolu. Myslím si, že těch šancí jsme měli víc. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a dokonce jsme dali dva góly. Dle mého zasloužený postup.“

FK Arsenal Česká Lípa – SK Sparta Kolín 2:0 (0:0)

Úvod patřil domácím, vytvořili si několik slibných šancí, které neproměnili. Stejně se vedlo i kolínskému Veselému, který si všiml, že českolipský gólman Myška je daleko z brány. Veselý se snažil trefit prázdnou bránu z 25 metrů, trefil pouze tyč. Potom se do gólovky dostal českolipský Šolc, který prošel do vápna, kde obešel gólmana, ale pak trefil pouze obránce. V závěru první půle mohl skóre změnit domácí Vít, jenže z bezprostřední blízkosti neprostřelil gólmana.

Do druhého poločasu Lípa zpřesnila hru a vycházeli jí kombinace. V 55. minutě Šimon poslal centr do vápna, kde Tsopa patou tečoval míč ke Kazdovi, který se nemýlil a rozvlnil kolínskou síť, 1:0. V 64. minutě mohl skóre zvýšit Vít, jenže gólman Doležal jeho hlavičku pod břevno vytěsnil mimo branku. Lípa si vytvářela řadu šancí, proměnila ale až tu z 85. minuty, kdy se po centru Kazdy trefil Šimon a zvýšil na konečncých 2:0.

Trenér hostí František Douděra zklamaně hodnotil: „ Nedostali jsme se od začátku do hry, neměli jsme energii, o kterou se prostě snažíme. Já mám fotbal o energii, když ta tam není, tak nemůžeme myslet na nic. Bez toho to prostě nejde.“

Branky: 55´Kazda, 85´Šimon, rozhodčí Barcuch, počet diváků 410.

Držení míče: 62% – 38%

Střely: 15 – 5

Volné kopy: 17 – 16

Sestava: Myška – Hajdo, Filip, Ješeta, Kozak  – Kopřiva – Tsopa, Vít, Kazda, Šolc  – Šimon (Pajkrt, Kaňkovský, Žižka, Henzl)

Pozvánka – V sobotu 24.8.2024 se na Městském stadionu u Ploučnice odehraje další mistrovské utkání ČFL B. Soupeřem českolipskému Arsenalu bude FK Baník Most-Souš, výkop je stanoven na 17,00 hod.

Anglický týden v podání kategorie U14.
...
U10 ovládla předkolo Planeo cupu.
...
Přípravka U9 se zúčastnila planeo cupu.
...
u12 v mostě po dobrém výkonu v utkání těsně prohrála.
U...
kategorie u15 utrpěla v mostě vysoký debakl.
...
U17 vyloupila zatím stoprocentní Roudnici po nevídaném obratu v druhém poločase.