A tým remizoval v posledním přípravném utkání s Příbramí.

Ke generálce před prvním mistrovským utkáním si pozval českolipský Arsenal třetiligový tým FK Příbram a bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Domácí trenér Pavel Hradiský k tomu řekl: „Dnes to byla generálka před mistrovskými zápasy. Po delší době jsme se potkali se soupeřem z třetí ligy a bylo to znát. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Ve druhé půli jsme už hru vyrovnali a možná jsme byli místy lepší, takže remíza asi zasloužená.“

FK Arsenal Česká Lípa – FK Příbram 1:1 (0:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté, již ve 13. minutě po nepovedené rozehrávce českolipského gólmana Krále se do šance dostal Tolno, který se nemýlil a poslal Příbram do brzkého vedení 0:1. Ve zbytku první půle hosté si vytvořili řadu šancí, ale českolipská defenzíva odolala. Lípa si vytvořila také pár slibných šancí, ale byla neúspěšná.

Ve druhé půli Lípa začala soupeře napadat a místy měla i více ze hry, poté přišly i šance. Jednu z nich proměnil Matěj Šimon, když zužitkoval centr Víta k vyrovnávajícímu gólu na 1:1. Závěr utkání patřil českolipským hráčům, ale gólu jsme se nedočkali.

Příbramský trenér Jiří Kohout utkání okomentoval slovy: „Dobrý zápas, pro nás vyzněla lépe první půle, pro domácí druhá. Já si myslím, že jsme měli více šancí, měli jsme to rozhodnout již v prvním poločase. Jinak, co se týče zápasu, tak z mé strany spokojenost. Oba týmy hráli poměrně slušně.“

Branky: 65´Šimon – 13´Tolno, rozhodčí Řeháček, počet diváků 155.

Sestava: Král (46´Novák) – Hajdo, Ješeta, Filip, Henzl (46´Kozák) – Vít -Šolc (56´Pajkrt), Kopřiva, Tsopa (46´ Dvořák), Kazda (71´Žižka) – Šimon

Již příští sobotu 10. srpna 2024 od 17:00 sehrajeme první mistrovské utkání nového ročníku ČFL, kdy nám soupeřem budou SK Zápy! Přijďte nás podpořit a vytvořit výbornou domácí Českolipskou atmosféru, jako tomu bylo pravidelně v minulé sezoně!