Českolipský Arsenal opět platil za nedůslednost v obraně.

V 8. kole 3. české fotbalové ligy skupiny B zajel českolipský Arsenal na stadion SA Slavia Hradec Králové, kde se střetl s FC Hradec Králové B. Lípa předvedla dobrou hru v poli, ale opět dostala branky po školáckých chybách. Trenér České Lípy Josef Csaplár to okomentoval slovy: Já se mohu pouze opakovat, to co jsem řekl minulá utkání. Hra slušná, hra dobrá, měli jsme i šance, jenže dostáváme, řekl bych, dětské góly. To se pořád opakuje, vápno – vápno dobré. Dali jsme i gól, měli jsme tam šance, ale jaké dostáváme góly, to prožívám poprvé v životě.“

FC Hradec Králové B – FK Arsenal Česká Lípa 2:1 (0:1)

Utkání začalo ve svižném tempu, obě mužstva se snažila o kombinační hru. Prvně zahrozili domácí, kdy v desáté minutě prošel Podhorocký celou útočnou půlkou až před gólmana Myšku, ten reflexivně jeho střelu zlikvidoval. Lípa se snažila, měla trochu více ze hry, ale pouze od vápna k vápnu. Ve 33. minutě dostal centr na polovinu hostujícího týmu domácí Jurčenko od Podhorockého do běhu, prošel až před českolipského gólmana Myšku, který mu v pravou chvíli odkopl balón z nohy. Českolipští hráči dobře kombinovali a ve 42. minutě kopal Šimon rohový kop, ten rozehrál náramně, že balón skončil u zadní tyče v brance a Lípa se ujala vedení 0:1.

Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivněji, více napadali soupeře a výsledkem byl vyrovnávající gól, který zařídil Jurčenko, když přehodil všechny v malém vápně a srovnal na 1:1. Lípa se snažila udržet alespoň remízu, jenže v 64. minutě přišla další chyba. Hympšman, ten ač stíhán českolipským Žižkou, se vyhnul i vyběhnuvšímu brankáři Lípy a pak poslal z dvaceti metrů balón do prázdné branky a Hradec šel do vedení 2:1. V závěru utkání mohli domácí zvýšit skóre, jenže dvakrát pouze orazítkovali tyče českolipské branky.

Domácí trenér Tomáš Šilhavý radostně hodnotil: „Máme velikou radost z vítězství, je to samozřejmě cennější, že jsme zápas otočili. Toho si cením, kluci zatli zuby a otočili to. Měli jsme tam další šance, jenže k naší smůle je nevyužíváme. Na druhou stránku musím říct, že Lípa hrála dobře, byl to nepříjemný soupeř, běhavý a kombinačně vyspělý.“

Branky: 54´Jurčenko, 64´Hypšman – 42 Šimon; rozhodčí Rejžek, ŽK 0:2, počet diváků 100

Sestava: Myška – Hajdo, Ješeta, Kopřiva, Žižka – Šolc (74´Kozak), Vít, Nemšovský (84´Wendler), Tsopa (60´Filip) – Kazda – Šimon

Tým starších žáků sérii porážek nepřerušil.