Českolipský Arsenal sehrál druhé přípravné utkání.

V sobotním podvečeru se na hlavním travnatém hřišti Městského stadionu u Ploučnice střetl domácí tým FK Arsenal s účastníkem divize, FK Turnovem. A padalo hodně branek. Domácí trenér Pavel Hradiský k utkání řekl: „První poločas jsme chtěli hrát hodně nahoře, napadat soupeře. Bohužel jsme tam měli několik ztrát, ze kterých vznikly brejky a přečíslení. Prohrávali jsme dvakrát. Ve druhém poločase jsme soupeře ještě více zatlačili, ale bohužel jsme hned na začátku dostali gól na 2:3. V závěru jsme dokázali zápas zvrátit. Každé vítězství je cenné i když to je v přípravě, je lepší, když se vyhraje.“

FK Arsenal Česká Lípa – FK Turnov 4:3 (2:2)

Úvod utkání se domácím nevydařil, hned ve 2. minutě byl na půlce faulovaný turnovský Nosek, hlavní arbitr Švec nechal hostům výhodu, kterou využil Tobiáš k centru před branku, kde našel Svobodu a ten se nemýlil, 0:1. Ve 23. minutě vyslal Vít nebezpečnou střelu, která skončila mezi třemi tyčemi turnovské branky a srovnal na 1:1. Jenže ve 28. minutě hosté založili brejk Noskem, na konci byl Petr Havel, který rozvlnil síť domácí branky a vrátil vedení zpět turnovskému celku, 1:2. Vyrovnání přinesl Matěj Šimon střelou z dvaceti metrů. V poločase bylo srovnáno výsledkem 2:2.

Do druhého poločasu chtěli domácí vstoupit s větším tlakem, což se jim povedlo. Jenže hned v úvodu druhé půle si dali vlastní gól, autorem byl Henzl, který si nešťastně srazil míč do vlastní branky a Turnov opět šel do vedení, tentokrát 2:3. Lípa si vytvořila řadu šancí, úspěch přišel až v samém závěru. V 88. minutě našel Žižka před brankou Kaňkovského a bylo srovnáno na 3:3. V nastaveném čase se podařilo dát vítězný gól Krejčíkovi a Lípa zvítězila výsledkem 4:3.

Trenér hostí Josef Petřík k utkání řekl: „Je to užitečná příprava, padlo hodně gólů. Z naší strany byla lepší ofenzíva než defenzíva. My se nad tím musíme zamyslet, dostáváme moc gólů. Je před námi ještě dost práce. Zápas přinesl určitě pro obě strany nějaké poznatky.“

Branky: 23´Vít, 32´Šimon, 88´Kaňkovský, 90´Krejčík – 2´Svoboda, 28´Petr Havel, 47´ vlastní; rozhodčí Švec, ŽK 2:1, počet diváků 150

Sestava: Novák (46´ Král) – Baláž (46´Krčmář, 57´Ješeta za zraněného), Filip (62´Krejčík), Dvořák (75´Hajdo za zraněného), Henzl (68´Kaňkovský) – Hajdo (62´Valta), Vít  (62´Wendler), Jeník (46´Pajkrt), Šolc (46´Žižka) – Kazda – Šimon