Českolipský Arsenal uhrál v domácím prostředí důležité vítězství s Živanicemi.

V 5. kole 3. České fotbalové ligy skupiny B českolipský Arsenal bral tři důležité body, tak jak to po zápase řekl nový kouč Josef Csaplár, který vystřídal na trenérském postu Pavla Hradiského. Tomu ve čtyřicáté minutě utkání poděkoval Fan klub Pivosi rozvinutím plachty s jeho jménem a skandováním. Trenér Csaplár k utkání ještě dodal: „Diváci viděli hezké góly. Z naší strany to bylo odježděno, kluci do toho dali opravdu všechno a za to dostali tohle vítězství. Měli jsme tam ještě další šance. Kazda převedl krásné věci, dvakrát nastřelil břevno. Druhý poločas byl ještě z naší strany lepší. Za stavu 2:0 spadla z mladých hráčů nervozita. Z mého pohledu celý tým dal do tohoto zápasu vše.“

FK Arsenal Česká Lípa – TJ Sokol Živanice 3:1 (1:0)

První gól padl po faulu na Pajkrta, hlavní arbitr nařídil trestný kop, ke kterému se postavil Šimon. Jeho centr do živanického vápna našel hlavu kapitána českolipských Filipa a Lípa vedla 1:0. V závěru první půle mohl skóre zvýšit Kazda, který po centru od Šimona chtěl přehodit gólmana Zimu, což se mu povedlo, ale míč skončil jen na břevně. Stejně se vedlo i hostům, kdy ve 37. minutě poslal hlavou Staněk míč též na břevno.

Do druhého poločasu Lípa vstoupila gradiózně, již v 52. minutě z rohového kopu poslal Vít centr  do vápna, kde ho Šimon hlavou přizvedl ke Kopřivovi a ten se nemýlil a zvýšil už na 2:0. Další gól padl po šesti minutách, to Pajkrt přihrál zcela volnému Kazdovi a ten přízemní střelou překonal gólmana Zimu a dovršil arsenalský náskok na 3:0. Hosté měli též dvě možnosti ke skórování, jenže českolipský gólman měl dobře postavenou svoji svatyni. Soupeř orazítkoval břevno a tyč. Gólu se hosté dočkali v 72. minutě, kdy vystřelil Hajník, gólman Myška jeho střelu vyrazil před sebe, kde stál Pánek a ten míč dorazil do branky a pouze snížil na 3:1. V dalších minutách ještě Vít orazítkoval břevno.

Trenér hostí Jiří Krejčí utkání okomentoval slovy: „Já si myslím, že výsledek je pro nás krutý, šance byly na obou stranách. V závěru první půle jsme trefili tyč a břevno, to by bylo v zápase asi zajímavé. My jsme propadli ze standardních situací, dva góly, to je prostě špatně. Za stavu 3:0 je to už těžké. Šance jsme si vytvořili, ale neproměníme je. Fotbal je o brankách.“

Sestava: Myška – Krejčík, Filip, Kopřiva, Hajdo – Šolc (93´Valta), Vít, Kazda, Pajkrt (75´Wendler) – Wesolowsky (62´Nemšovský) -Šimon

V příštím 6. kole ČFL B zajíždíme v neděli 15. 9. 2024 do Liberce, kde se od 10,15 hod. střetneme libereckým béčkem.

Tým starších žáků sérii porážek nepřerušil.