Arsenalské béčko porazilo v poháru LKFS silný Hrádek nad Nisou.

FK Arsenal ČL „B“ – FK Slovan Hrádek n Nisou 3:1(2:0)

Sestava: Král – Stružinský, Žižka, Valta L., Kucr M., Hanl, Brejcha, Kapitán, Štěrba, Valenta a Bodi R. ml., – Lupšák, Valta D., Švec, Ladra M., Bodi M., Kukucz

Branky: Valenta 3x

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

V netradiční čas, v úterý 12.3. 2024 od 18:30, jsme na domácím hřišti přivítali v osmifinále Poháru LKFS celek z krajského přeboru, a to FK Slovan Hrádek nad Nisou.

Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého, Hrádek je ambiciózní, silný soupeř, který okupuje první příčku krajského přeboru. Utkání tomu také hned od počátku napovídalo. Začalo se hrát v rychlosti, nasazení i bojovností na obou stranách. Nikdo nechtěl udělat tu pověstnou první chybu, která by naklonila skóre utkání na jednu stranu a dostala tak hráče do mírné výhody. Celou půlhodinu prvního poločasu se v podstatě hrálo od vápna k vápnu. Chybu nakonec udělal soupeřův brankář, kdy naším šikovným napadáním nastřelil při odkopu našeho útočníka Ondru Valentu, od kterého se míč odrazil za záda soupeřova brankaře. Trochu smolná branka pro Hrádek. Ke konci poločasu propadla za brankaře soupeře hlavička opět Ondry Valenty, který si našel po centru místo ve vápně a nemýlil se. Poločas jsme tedy vyhráli 2:0. I druhý poločas se odehrával ve stejném scénáři. Hrádek se v žádném případě nepoložil, ba naopak, chtěl s výsledkem ještě něco udělat a snažil se o nátlakovou hru. To nám trošku vyhovovalo, když jsme mohli chodit, po odebrání míče, do rychlých protiútoků. Hrádek jeden náš rychlý protiútok nezachytil a opět Ondra Valenta šikovně skóroval, kdy po samostatném nájezdu přehodil soupeřova brankaře a šli jsme do tří brankového vedení. Hrádek, ale po 5 minutách snížil, kdy jsme mu na oplátku my darovali branku. Po naší nešťastné rozehře nám soupeřův útočník přehodil brankaře a dával v podstatě do prázdné branky. Konec utkání jsme si už pohlídali a nepřipustili žádné drama. Vítězství nás posouvá do čtvrt finále Poháru LKFS, kde nás čeká opět tým z krajského přeboru, a to tým Slovanu Frýdlant, se kterým se utkáme již tuto sobotu 16.3. 2024 v 17:00 hod. na domácím hřišti.

Nechceme se chlubit cizím peřím, v utkání nám pomohli kamarádi z A mužstva, kteří tolik nedostávají příležitosti ve své soutěži, a byli to právě oni, kteří byli těmi rozdílovými hráči utkání a dotáhli naše B mužstvo k vítězství. V těžkém utkání dokázal dát hattrick Ondra Valenta – super.

Text: Tomáš Kucr

Pavel Hradiský odvolán z funkce hlavního trenéra A mužstva.