B tým podlehl Pěnčínu ve finále poháru LKFS.

TJ FC Pěnčín – FK Arsenal ČL „B“     3:2   ( 1:1 )

Sestava: Král – Pajkrt, Ješeta, Kazda, Hanl, Krejčík, Valta L., Šimon, Bodi R., Kapitán a Žižka – Blizníkov, Wendler, Štěrba, Bodi M., Kukucz, Starý a Lupšák

Branky: Šimon 2x(p)

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

Velký svátek fotbalu v Libereckém kraji se konal 12. června 2024 od 18:00 hod. v Jablonci nad Nisou, kdy naše B mužstvo nastoupilo ve finále poháru LKFS, na ligovém trávníku, proti TJ FC Pěnčín.

Čekal nás hodně těžký soupeř, který okupoval první příčku Krajského přeboru libereckého kraje. Komplexní tým, sehraný, s mladými, ale také zkušenými hráči. Tým, který by mohl hrát divizi. Na utkání do Jablonce dorazilo přes 1 tis diváků. Vše perfektně připraveno, jak se na finále poháru sluší.

Soupeř do nás od začátku hodně šlapal, chtěl jít do vedení, a to se mu i brzy povedlo, kdy ve 14. minutě střelou z 30 metrů Václav Helm trefil šibenici naší branky. Nechytatelná střela, která se povede možná jednou za život. Nás to ale nepoložilo, hru jsme vyrovnali a chtěli skóre vyrovnat. To se nám i povedlo, kdy ve 22. minutě proměnil Martin Šimon suverénně penaltu. Hrálo se hodně rychle v nasazení, nahoru, dolu. V prvním poločase byly šance na další branku na obou stranách. Poločas 1:1 nic neřešil, jako by se 45 min. nehrálo. Oba soupeři chtěli víc, než remízu. Začínalo se ve druhém poločase opět od začátku, s podobným scénářem. Možná jsme za začátku druhého poločasu byli lepší my, ale jen o fous. Tlačili jsme se do zakončení a když se nám povedlo vstřelit branku, nebyla hlavním rozhodčím uznána, údajně kvůli ruce při zpracování před střelou. Soupeř měl také šance na skórování, ale byli jsme to my, kdo šel v utkání poprvé do vedení. V 65. minutě opět z pokutového kopu uspěl Matěj Šimon. Soupeře to také nepoložilo, ba naopak, tlačil se před naši branku a chtěl vyrovnat. To se mu povedlo v 79. minutě, kdy střelu z dálky náš brankař vyrazil pouze před sebe a útočník Pěnčína Tomáš Stibor pohodlně dorážel. Střelu z dálky náš brankař proti sluníčku neviděl, reagoval reflexem.

Už to vypadalo na remízové utkání, ale v našem pokutovém území byla Mírovi Kapitánovi smolně nastřelená ruka. Penaltu zkušený Jan Díl ( FC Pěnčín ) proměnil. Zbývalo nám necelých 10 minut, abychom se pokusili o třetí branku. Poslali jsme do útoku další hráče, v tu chvíli jsme hráli už v podstatě vabank. Bohužel se nám už vyrovnat nepovedlo.

Utkání jsme odmakali, klukům v podstatě není co vyčítat. Pěnčínu gratulujeme, ale my se za finále poháru také nemusíme stydět!

Text: Tomáš Kucr