B tým si v poháru vyšlápl na rivala z Nového Boru, účastníka Krajského přeboru.

FK Arsenal ČL „B“ – FC Nový Bor 4:1 (3:0)

Sestava: Benda – Slovák, Bodi R. ml., Mikysa, Ladra, Žižka, Kříž, Kucr M., Bodi M., Lupšák a Kaňkovský-Holický, Sancho, Blizníkov M.

Branky: Kaňkovský 3x, Kříž 1x

V neděli před obědem jsme nastoupili v rámci zimní přípravy do poháru LKFS, kdy jsme se v České Lípě na UMT utkali s týmem krajského přeboru FC Nový Bor. Utkání začalo opatrně, kdy se hrálo od vápna k vápnu, bez nějakého ohrození branek. To se ale změnilo hned v 8. minutě, kdy krásnou individuální akci předvedl Vojta Kříž a jeho sraženou střelu dorazil do soupeřovi sítě Karel Kaňkovský. Brzká branka nás ještě více povzbudila a chtěli jsme soupeři vstřelit hned další. Více jsme drželi balon a v zadních řadách jsme nepouštěli Nový Bor do zakončení. Další dvě slepené branky jsme dali ve 22. a 24. minutě, kdy se trefil Vojta Kříž a opět Karel Kaňkovský. Tříbrankovým rozdílem skončil i poločas. Šli jsme se ohřát do kabin, hlavně to potřeboval náš brankař, který v první půli neměl moc práce. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, byl to ale soupeř, který chtěl s výsledkem něco udělat, což se mu v 61. minutě povedlo. Nedohráli jsme souboj u lajny a soupeř přes naší obranu odcentroval míč před branku, kdy se Novému Boru povedlo pěknou střelou k tyči rozvlnit síť naší branky. Kluky to ale nějak nerozhodilo a i nadále hráli koncentrovaně. Byli jsme to opět my, kdo ohrožoval branku soupeře. Druhý poločas byl soupeřův brankař k neprostřelení. Šance zvýšit jsme měli, ale selhávali jsme v koncovce. Nakonec se nám ještě povedlo skóre navýšit, kdy se v závěru zápasu trefil, kdo jiný, než Karel Kaňkovský a uzavřel tak svůj hattrick. Kluky musíme pochválit za dobře zvládnuté utkání, obzvláště mladší dorostence Matouše Holického a Petra Slováka, kteří odehráli své utkání bez respektu, jako by k nám patřili.

Za týden, v neděli 11.2. 2024 nastoupíme od 17:00 hod. na UMT V České Lípě, v dalším utkání poháru LKFS, proti městskému rivalovi Lokomotivě ČL.

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

Text: Tomáš Kucr