Arsenalská U17 tentokrát na body nedosáhla.

FK Arsenal ČL U17 – FK Meteor Praha 2:3 (1:1)

Po pražském Vyšehradu jsme v neděli přivítali u Ploučnice další celek z hlavního města – tým FK Meteor Praha. Bohužel, jak tomu v posledních utkáních bývá, ani nyní jsme nebyli kompletní (nemoci, zranění), a tak jsme musel využít služeb hráčů U19 (Benedikt, Bohatý) a U15 (Kříž), kterým tímto velice děkujeme.

V první i ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté byli o něco klidnější na míči a lépe kombinovali, naši kluci vše doháněli bojovností a vůlí. Soupeř si vypracoval za první půlku asi 4 brankové situace, které však výtečný Chaloupka zlikvidoval. My jsme propásli první tutovku, když Bohatý minul z pár metrů hostující svatyni. Vše jsme si vynahradili v 19. minutě, kdy se Jáchym Vrána šikovně obtočil okolo obránce a poslal nás do vedení – 1:0. Těsně před půlí jsme inkasovali velmi kontroverzní branku. Míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a hlavní rozhodčí po delší časové prodlevě (k údivu všech přítomných) ukázal na půlící čáru – 1:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhé půle byl výsledek otevřený. V 54. minutě jsme si však vstřelili vlastní branku, která posadila soupeře na koně – 1:2. Asi 15 minut před koncem přidal Meteor po standardní situaci branku na 1:3, ani zde však neměli rozhodčí čisté svědomí, neboť se pravděpodobně jednalo o ofsajdové postavení hostujícího hráče. V tuto chvíli jsme vsadili vše na jednu kartu a za cenu rizika vzadu jsme se snažili zápas zdramatizovat. Povedlo se nám však jen snížit. Po rohovém kopu Kříže se prosadil hlavou Tobiáš Melzer – 2:3. Více už jsme bohužel nestihli.

Škoda, kluci asi odvedli své maximum. Potřebujeme se dát zdravotně do kupy. Za týden se pokusíme odvést nějaký bodík z Mostu.

Poděkování našim fanouškům za povzbuzování a přízeň v průběhu utkání.

Branky: 19. Vrána, 84. Melzer – 39. Krejzar, 54. vlastní Bednář, 76. Jackl

Sestava: Chaloupka – Slovák, Holický, Paulus – Kříž, Bednář, Zítko, Bilko, Benedikt – Bohatý, Vrána (Bureš, Sláma, Melzer, Eder, Červinka)

Trenéři: Šiner, Jandáč

Text: Jandáč

Pavel Hradiský odvolán z funkce hlavního trenéra A mužstva.