Kategorie U19 remizovala v prvním kole soutěže s Motorletem Praha.

SK Motorlet Praha – Arsenal Česká Lípa 2:2 (0:1)

Sestava:
Chaloupka, Eder, Slovák, Paulus, Šiner, Jandáč, Procházka, Hrňa, Benedikt, Bilko, Vrána (Bartoš, Chernushkin, Zítko)

Góly: Jandáč, Benedikt

V prvním zápase ročníku 2024/25 3.ligy dorostu U19, nás čekal houževnatý soupeř SK Motorlet Praha, který nás přivítal na teměř ideálně připraveném travnatém hřišti v Dobrovízi.

Zápas jsme začali velmi aktivně, snažili jsme se držet míč, kombinovat, narušovat soupeři rozehrávku a soupeře tak nepustit do tlaku. Během úvodních 30min. jsme si vytvořili 3-4 téměř ideální příležitosti ke vstřelení gólu. Bohužel se nám podařilo vstřelit jen 1 gól, kdy po krásné akci zakončoval Lukáš Jandáč. Soupeř se dostal v 1. pol. jen do 1-2 nadějných akcí, ale pozorně chytající J. Chaloupka vše zneškodnil. Ve 40.min. ještě rozhodčí k našemu údivu odpískal penaltu, kdy míč čistě odehrál hráč náš obránce a doslova daroval domácím možnost skórovat, kteří však vyrovnání odmítli, neboť domácí hráč při pokutovém kopu branku přestřelil.

Do 2. pol. jsme opět chtěli hrát aktivně, což jsme dokázali potvrdit pouze jedním vstřeleným gólem, kdy v 57min. po rychlé akci, po levé straně zakončil s přehledem P. Benedikt. Po té soupeř z ojedinělého útoku snížil a ke konci zápasu nakonec vyrovnal na konečných 2:2. Do konce 2. poločasu jsme si dále vypracovali další šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit.

Odehráli jsme velmi slušné utkání, vytvořili si během celého zápasu velké množství šancí, které však zatím nedokážeme většinou proměnit. Pokud udržíme nasazení, aktivitu a zlepšíme koncovku, bude to příště jistě veselejší.

Trenéři: Valta, Šiner

Text: Šiner

U17 nestačila na dobře organizovaný Meteor.