Mladší dorostenci vezou z Ústí nad Labem cenné vítězství.

F
K Ústí nad Labem U16 FK Arsenal ČL U17 0:4 (0:2)

V sobotu jsme za sychravého počasí zajížděli do Ústí nad Labem, kde jsme poměřili síly se sousedem v tabulce, domácím FK Ústí nad Labem.

Na perfektní hrací ploše (navzdory celodennímu dešti) v tréninkovém centru ústeckého FK jsme předvedli nejlepší jarní výkon. Od úvodního hvizdu se hrál svižný fotbal, každý tým neproměnil nejprve jednu tutovku. Šanci soupeře zmařil gólman Chaloupka, naopak Adam Eder nás mohl dostat do vedení, ale skórovat se mu nepodařilo. Poprvé jsme se tak mohli radovat až ve 35. minutě, kdy po hokejovém blafáku skóroval Vojta Bilko – 0:1. O minutu později byl tentýž hráč vybídnut do dalšího úniku a prakticky stejná branková situace nám zajistila dvoubrankové vedení – 0:2. Za tohoto stavu jsme šli promrzlí do kabin. Po pauze už jsme soupeře do vážnější brankové situace nepustili a náš výkon měl stoupající tendenci. Klid nám dodala branka Kuby Červinky, který z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:3. Za minutu jsme zasadili soupeři další hřebíček. Po krásné kombinační akci korunoval hattrickem svůj výkon Vojta Bilko a zajistil našemu celku zasloužené vítězství.

Pochvala pro všechny hráče, určitě jsme zanechali v Ústí dobrý dojem. Nyní je potřeba získané body potvrdit v následujícím domácím utkání. V neděli hostíme pražský Meteor.

Branky: 35., 36., 62. Bilko, 61. Červinka

Sestava: Chaloupka Slovák, Paulus, Havelka, Bartoš, Červinka, Bednář, Bilko, Zítko, Eder, Vrána (Procházka, Sláma, Kříž, Bureš)

Trenéři: Šiner, Jandáč

Text: Jandáč

Pavel Hradiský odvolán z funkce hlavního trenéra A mužstva.