Starší žáci z U15 začali letní přípravu na novou sezonu.

Na konci července začali s přípravou na novou sezónu starší žáci Arsenalu (U15 – ročník 2010). Účastník 2. české ligy žáků (skupina B) absolvoval v domácích podmínkách úvodní trénink a poté se tým přesunul na čtyřdenní soustředění do nedalekého Cvikova. Soustředění bylo orámováno dvěma přípravnými zápasy. Ve středu jsme poměřili síly s domácími žáky FK Cvikov, v sobotu jsme v Roudnici okusili sílu prvoligového Meteoru Praha.

FK Cvikov U15 – FK Arsenal ČL U15  0:7 (0:4)

Úvodní přípravné utkání proti domácímu týmu starších žáků, jenž byl posílen o některé mladší dorostence. Kluci měli celý zápas ve své moci. Škoda, že jsme do konce nedotáhli několik dalších slibných brankových příležitostí, výsledek mohl být dvojciferný.

Branky: Berger, Říha, Štrupl, Štoček, Čibera, Grolmus, vlastní

Do utkání zasáhli tito hráči:

Demeter, Havránek, Baier, Berger, Čibera, Grolmus, Holeček, Mrázek, Říha, Schuller, Štoček, Štrupl, Vaněk, Zelinka, Andresík, Podešva

FK Meteor Praha U15 – FK Arsenal ČL U15  4:1 (1:0)

Velká výzva nás čekala v sobotním odpoledni v Roudnici nad Labem. Čekal nás zde prvoligový celek Meteoru Praha. Soupeř měl po většinu utkání navrch v důrazu a agresivitě, fotbalově jsme ale se soupeřem drželi krok, minimálně v první půli. Kluci na závěr soustředění podali velmi slušný výkon. Naše obranné řady, které výtečně řídil Štěpán Andresík, fungovaly v první půli na jedničku. Soupeř si vypracoval pouhé dvě vážnější brankové situace, přičemž jednu z nich využil. My jsme v první půli také dvakrát ohrozili soupeřovu svatyni. V obou případech to byl Adam Štrupl, který z hranice velkého vápna donutil pražského gólmana ukázat, co všechno umí.

Po pauze vystřídal soupeř téměř celou jedenáctku, bylo to znát zejména ke konci utkání, kdy nám již trochu docházel dech. Paradoxně jsme však obdrželi všechny branky po ztrátě míče na soupeřově půlce a brejkových situacích. Čestný úspěch Arsenalu zaznamenal Samuel Říha, který korigoval stav na 3:1. Škoda poslední branky v naší síti, která padla téměř se závěrečným hvizdem rozhodčího.

Branka: 70. Říha

Sestava Arsenalu:

Havránek – Štoček, Andresík, Vaněk, Krs, Zelinka, Holeček, Berger, Štrupl, Schuller, Grolmus (Demeter, Mrázek, Říha, Baier, Čibera)

Trenéři: Starý, Jandáč

Text: Jandáč

U17 nestačila na dobře organizovaný Meteor.