U15 vyhrála na hřišti pražské Dukly Jižní Město.

Dukla Jižní Město – Arsenal Česká Lípa 2:5 (0:4) Kříž 3x, Štrupl V., Štrupl A.,

Ve sváteční pátek 29.3. naši starší žáci U15 odjeli k mistrovskému utkání do Prahy na umělou trávu klubu FK Dukla Jižní město s touhou poprvé vyhrát v jarní části sezóny.

Do utkání jsme nastoupili s cílem hrát aktivně a dát jako první gól, a to se nám podařilo. Už v 9. minutě se po rychlém brejku střelou z vápna prosadil Kříž. V 11. minutě jsme promarnili šanci skórovat z přímého kopu a ve 12. minutě se krásně hlavou z rohu prosadil Víťa Štrupl, vedli jsme 2:0. Hráli jsme aktivně celý poločas, soupeře jsme nepustili do žádných šancí.  Naopak v 28. minutě vybojoval penaltu Kříž, kterou i proměnil. A ve 40. minutě po chybě stopera i brankáře opět skóroval Kříž a uzavřel hattrick. Ve druhém poločase jsme hned ve 42. minutě nastřelili břevno a míč šel do země. Přestože někteří fanoušci míč viděli za brankovou čarou, ani jeden rozhodčí to neviděl a gól nebyl. Ve 46. minutě jsme inkasovali, když gólmana po brejku obešel Beneš a snížil na 1:4.  Snažili jsme se dále být aktivní a v 61. minutě po krásné kombinaci 4 hráčů zavěsil do prázdné Adam Štrupl a zvýšil na 1:5. Nadále jsme se tlačili do útoku, ale několik šancí jsme nedotáhli až do konce, navíc Houdek trefil v 70. minutě z přímého kopu břevno. V nastaveném čase domácí z ojedinělého brejku skórovali a uzavřeli skóre na 2:5.

Zaslouženě jsme v jarní části získali první 3 body, které budeme chtít potvrdit v neděli doma proti Litvínovu.

Sestava: Olšar – Pola, Stehlík, Havelka, Zajkr – Penz, Ševčíková – Kříž, Hron, Štrupl A., – Štrupl V.

Text: Stanislav Miler

Pavel Hradiský odvolán z funkce hlavního trenéra A mužstva.