U17 nestačila na dobře organizovaný Meteor.

FK Arsenal Česká Lípa U17 – Meteor Praha U17 0:2 (0:1)

Sestava: Procházka – Bauer (62. Červinka), Melzer (46. Penz), Stehlík, Bureš – Bednář, Havelka – Pola, Štrupl, Kříž – Hlavinka (62. Hron)

Máme velké štěstí, že se nás o víkendu přímo netýkaly starosti spojené s povodněmi jako například na Moravě, a tak jsme mohli odehrát na naší umělé trávě utkání proti Meteoru. Utkání provázel místy silnější vítr, ale troufám si říct, že se utkání odehrálo za naprosto regulérních podmínek.

Oba týmy vstupovaly do utkání posíleny vítězstvím z posledního kola a v očekávání bylo vyrovnané utkání. Už od začátku však bylo vidět, že si fyzicky a rychlostně vyspělý soupeř počíná v utkání o něco lépe. Naši hráči se možná poprvé ve svých hráčských kariér setkali s takto skvěle organizovanou defenzivou. Soupeř nenapadal naši rozehrávku od stoperů, takže jsme opticky byli dost na míči, ale nedokázali jsme se dostat přes velmi dobře pracující střední blok soupeře. Navíc nám dělali problémy křižné balony za obranu a jeden takový využil hostující hráč a poslal hosty do vedení – 0:1. Situaci se dalo předejít jiným chováním minimálně třech hráčů naší defenzivy, ale je to jedna z mnoha chyb, ze které se poučíme a posune nás dál. První poločas celkově moc vzruchu nepřinesl, nám chybělo větší nasazení a odvaha, na druhou stranu jsme soupeře do větších šancí taktéž nepouštěli.

Po rozmluvě v kabině přišlo zlepšení ve druhé půli, byli jsme odvážnější, vytažením jednoho ze stoperů do presingu a zlepšením organizace hry se nám dařilo získávat balony na půlce soupeře. Bohužel přišla ojedinělá situace, kdy jsme nepohlídali aut domácích a i přesto, že jsme byli v našem vápně ve výrazné přesile, nedokázali jsme pokrýt zakončujícího hráče domácích – 0:2.
Opět definice velmi snadno bránitelné situace, ze které se musíme poučit a posune nás to dál.
I nadále jsme byli ve druhé půli aktivnějším týmem. Dostávali jsme se do nebezpečných prostor ze stran hřiště, kde nám opět velmi dobře fungovala spolupráce mezi krajními záložníky a krajními obránci, nicméně jsme se proti fyzicky vyspělému soupeři nedokázali prosadit v situacích 1 na 1, a tak jsme ve finální třetině hřiště nebyli nebezpeční.

Zápas tak skončil zaslouženou výhrou soupeře, my jsme předvedli několik pohledných akcí založených od brankáře a postupujících po stranách hřiště, ale v tomto zápase nám bohužel díky velmi dobré organizaci hry Meteoru a naší nedostatečné nabídce vůbec nedařila útočná hra středem hřiště.

V dalším zápase zajíždíme do Kosmonos, utkání proti týmu na chvostu tabulky odehrajeme 21.9. Soupeři, který nás porazil v přípravě máme co vracet a pokud chceme uspět, musíme kvalitu ve výstavbě hry přesunout i do poslední třetiny hřiště.

...
u12 v mostě po dobrém výkonu v utkání těsně prohrála.
U...
kategorie u15 utrpěla v mostě vysoký debakl.
...
U17 vyloupila zatím stoprocentní Roudnici po nevídaném obratu v druhém poločase.