U17 odvrátila blamáž v kosmonosech.

Kosmonosy U17 – ACL U17 2:2 (1:0)

Sestava: Procházka – Stehlík, Melzer (19. Sláma), Havelka – Bureš, Penz (61. Červinka, Bednář, Hron (54. Bauer), Pola – Štrupl, Kříž (54. Hlavinka)

Po domácí prohře s Meteorem jsme se vydali do Kosmos, se kterými jsme se setkali v rámci přípravného utkání, které pro nás nedopadlo úplně slavně, protože jsme 4:0 prohráli.
Hlavní motivací do zápasu bylo si dokázat, že jsme se za necelé tři společné měsíce natolik posunuli, abychom soupeře přehráli a dovedli zápas k vítězství.

První ze dvou úkolů se nám dařil v první půli náramně, hráli jsme prakticky mimo pětiminutové pasáže celý poločas s balonem. Dařila se nám velmi přechodová fáze, jen jsme bohužel většinu situací okolo vápna řešili nepřesně. Největší šanci prvního poločasu si vytvořil Štrupl po ukázkové spolupráci na levé straně hřiště, brankáře domácích bohužel neprostřelil.
Jak už tomu bývá zvykem, tak jsme inkasovali po chybě v rozehrávce a soupeř šel z ničeho do vedení 1:0.

Odhodlání do druhého poločasu nám ochladil domácí útočník, který se pěknou střelou zpoza vápna trefil do horního rohu naší branky. Průběh druhého poločas do 87. minuty vlastně nestojí za řeč, protože se více nehrálo, než hrálo, a to hlavně díky velmi zvláštnímu metru hlavního rozhodčího, který přerušoval hru po každém drobném kontaktu.
87. minuta přinesla rohový kop pro naše barvy, do vápna se vydal i brankář Procházka, závěrem této situace byla branka na 1:2 – hlavou se prosadil Víťa Štrupl. Odhodlání našich kluků po vyrovnání bylo obrovské, všichni jsme věděli, že vzhledem k průběhu by byla porážka velmi krutá. Naše snaha ve vyrovnání vygradovala v 91., kdy Bednář přiklepl „Ondymu“ Havelkovi na velké vápno a ten parádní ranou k tyči udělal tečku za tímto utkáním – 2:2.

Opět se potvrzuje to, že jsme velmi dobří ve výstavbě hry, kde děláme již minimum chyb, problém máme v poslední třetině hřiště, kde se často situace snažíme řešit až zbytečně individuálně a chybí nám hladovost a lepší pohyb ve vápně soupeře.

Text: Jakub Vacek, trenér U17